سایپا

شرکت سایپا یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان صنعت خودرو در ایران است. شعار «سایپا، مطمئن»، شعاری بود که سال‌ها از سوی شرکت خودروسازی سایپا ارائه شده بود، اما میزان ارتباط مخاطبان با این شعار با توجه به چالش‌هایی که مشتریان با محصولات داشته‌اند، مسئله‌ای چالش‌ برانگیز بود. جهت رفع این مشکل و شناسایی نقاط تمایزساز برند با برگزاری جلسات در زمستان سال ۱۳۹۵، ری‌برندینگ سایپا در شرکت ۱۰۰۱برندینگ تعریف شد.

این پروژه با انجام تحقیقات کمی و کیفی با مخاطبین برند آغاز شد و مشخص شد جایگاه برند سایپا در اذهان مخاطبان، جایگاهی آشنا و خاطره‌انگیز است، برندی در دسترس و نزدیک که پیوندهای احساسی زیادی با مخاطبان داشته‌‌است. پیوندهایی از جنس بودن همیشگی در کنار مخاطبان در برهه‌های مختلف زندگی آن‌ها؛ اولین تجربه‌ی رانندگی، اولین خودرویی که توانسته‌اند خریداری کنند، وسیله‌ی نقلیه‌ای که با آن می‌توانستند کسب درآمد کنند، خودرویی که همراه اولین سفرها و گردش‌ها و قرارها بوده است.

براساس این نتایج و در راستای استراتژی تدوین شده، شخصیت برند سایپا شخصیتی مراقب، صمیمی و ساده تعریف شد که از قدیم در زندگی مخاطبان ایفای نقش می‌کرده و قرار است در آینده نیز همراهی‌اش را ادامه دهد و بر همین اساس عناصر اصلی و ارتباطی برند از جمله لوگو، شعار، کاراکتر برند …. به گونه‌ای طراحی شد تا بتواند تداعیات مثبتی را در مخاطب ایجاد نماید و شعار برند به “با هم تا فردا” تغییر یافت.